Ptt Kargo Takip

PTT Kargo takip no  sorgulama işlemlerini PTT kargo sitesi üzerinden kolaylıkla  yapılmaktadır. Buna bağlı olarak da  PTT Kargo Takip numarasını aldıysanız bu oluşturulmuş site üzerinden sadece verilmiş olan  kargo takip numarasını girerek işlemleri rahatlıkla  gerçekleştirilmektedir. PTT kargo takibi  tarafından gönderici yahut da alıcılara bildirilen kargo takip numarası KP ile başlamakta ve bu ptt kargo tarafından oluşturulan kargo numarası 13 haneden oluşmaktadır.

PTT Kargo Saat Kaça Kadar Çalışmaktadır?

Ptt kargo ile gönderimi yapılmış olan kargolar teslimatı hafta içi saat 17.00 a kadar dağıtımı yapılmaktadır. PTT Kargom Nerede? PTT kargo takip ile yapılmakta olan gönderileri İnternet üzerinden yapılan bütün alışverişlerde yada bireysel olarak kargo gönderilmektedir. Gönderilen yada alışveriş sitelerinden alınmış olan kargolarda ve bu kargolar  gönderisi olan PTT Kargo’ya teslim edildiği an itibariyle alıcısına bilgi mesajı gönderilmektedir. Gönderilen bu bilgi mesajının içeriğinde ise  gönderen kişinin adı soyadı ve PTT Kargo takip numarası bulunmaktadır.PTT Kargo şirketi ile ek bir gönderi durum bilgi mesajı gönderilmemektedir. Ancak ki kısa mesaj içeriğinde iletilmiş olan PTT Kargo takip numarası ile tamamen internet sistemi üzerinden sorgulamalar da yapılabilmektedir.

PTT Kargo Şu An Nerede?

PTT kargo ile yapılan bu gönderilerde verilen kargo takip numarası ile arama yapabilir ve gönderi hakkında son durumlarını öğrenilmektedir. Aynı zamanda adresinize en yakın PTT şubelerine giderek kargo durumu hakkında bilgiler edilebilmektedir. Ayrıca gönderimi yapışan kargolarda 444 1 788 numaralı telefonu arayarak yetkili müşteri temsilcilerine ulaşabilir ve gönderiniz ile ilgili bilgiye sahip olabilmektedir. Alıcı adreste olmaması sonucunda PTT Kargo ile yapılan gönderilen kargonun teslim edildiğinde veya evde bulunmadığında alıcının kapısına bir not bırakılmaktadır. Bırakılan bu notta  kargonun geldiğine fakat alıcısına teslim edilemediğinin neticesi olarak ulaşılamadığı bildirilmektedir. Bu durumlarda gönderiler tekrar PTT Kargo şubesinde gitmektedir. Burada bir hafta bekletilmektedir. Bu bir haftalık süre zarfında alıcı şubeye gelerek kargoyu teslim alması gerekir. Ancak gönderi bu bir haftalık süre içerisinde alıcı tarafından alınmazsa ise bekleyen kargo sahibine iade edilmektedir. 

Yorum yapın