Thy Kargo Takip

Thy kargo Takip ile taşınan paketlerinizi online olarak da kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bunun için tüm ihtiyacınız olan tek şey kargo takip kodunuz olmaktadır. THY kargo olarak paketinizi özenle ve tüm ilgi alaka ile hazırlandıktan hemen sonra kargo yetkisini vermiş olduğunuzda size bir AWB Numarası ve kargo takip kodu verilmektedir. AWB Numarası da kargo takip numarası da tamamen rakamlardan oluşmaktadır. AWB numarası Air Waybill yani havayolu konşimentosu kelimelerinin ilk baş harflerinden oluşan özel bir koddur. Thy kargo acenteleri ile takip kodunuzu yine tamamen rakamlardan oluşan 8 haneli bir koddan oluşmaktadır. Bu ikisini de birlikte kullanarak kargonun takibini de yapabilirsiniz.

THY Kargo Çoklu Kargo Takibi

THY kargo ile bazı zamanlar art arda birçok defa sorgulama yapılabilir. Bu çoklu sorgulama yapıldığında karşınıza üçüncü bir kutu daha çıkmaktadır. Sizler bu kutucuğa hemen yanı başında bulunan harf ve rakamlardan sayılardan oluşan kodu girdikten hemen sonrasında kargo ile ilgili tüm bilgileri listeleyebilirsiniz. THY kargo ile art arda kargo takiplerini yaparak bunu tek seferde daha rahat bir şekilde yapabilme imkânı vardır. THY Kargo ile kargo takip kodunuzu girdiğiniz 8 haneli ikinci kutunun yanındaki bulunan + işaretine tıklandığında kutucuğun temizlendiğini ve bir önceki girdiğiniz kargo takip kodunun hemen aşağıdaki butonda kırmızı renkte olan bir kutucuğa kaydedildiğini göreceksiniz. Böylece ard arda girilen kargo takip numaralarını bu şekilde 10 tane kargo takip kodunu tek defada rahatlıkla girebilirsiniz. Kargo takip kodlarını girmeyi bitirdiğinizde ise listele butonuna tıklayın. Böylelikle de tüm kargo takip kodlarına dair ayrıntılı bilgiler edinilebilir. Maximum 10 adet  kargo gönderi hareketlerini tek sayfada görebilirsiniz.

THY Kargo Müşteri Hizmetleri  

Thy kargonun müşteri hizmetleri ise +90 850 333 0 777 numaralı telefondan iletişime geçerek  ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte ayrıca internet sitesindeki formu doldurarak  talepleri iletebilirsiniz. THY kargo olarak bir de Cergy adını verdikleri şirin bir canlı destek asistanı bulunmaktadır. 0850 333 0 777 numaralı müşteri hizmetlerinin  telefonunuza kaydettikten hemen sonrasında WhatsApp üzerinden Cargy ile görüşme yapabilirsiniz.

Yorum yapın