TNT Kargo Takip

TNT kargo takip ile dünyanın her noktasına gönderilen kargoların ne zaman ve nerede olduğu anında kolayca öğrenebilirsiniz. Fakat gönderi yapmış olduğunuz kargoların takip edilebilmesi için olmazsa olmaz temel kaynak bilgilere ihtiyaç vardır. Bir haftada 700 uçuşla Avrupa’yı dahi birbirine bağlayan, 200’den fazla ülkeye gönderiler yapılabilen bu global kargo firması olan TNT ile yola çıkmaktadır. Yola çıkmış olan bir kargonun ne zaman nerede ne durumda olduğunu gümrükte takılıp takılmadığını, hatta alıcısına zamanında ulaşıp ulaşmadığı konusundaki verimini kolaylıkla kargo takip yaparak sonuç kolayca öğrenilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek olanak TNT kargo takip sorgulamanın yapılması gerekmektedir.

TNT Kargo Takip Barkod No

TNT kargo takip için, yurtdışı gönderileri TNT ekiplerine teslim edildiğinde paket üzerine bir barkod yapıştırılır. Kargo gönderi sonucunu öğrenebilmek için bu barkod numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu barkod ile gönderinin bulunduğu yer ile ilgili bütün bilgileri online olarak öğrenilebilir. TNT kargo takip sorgulama işleminin sonucuna göre de gönderinin teslimatında herhangi bir gecikme olduğu öğrenilirse gecikme sebebine göre farklı önlemler alınmaktadır. 

Kargo barkod numarası şirketin internet sitesindeki, kargo takip sayfasında bulunan ekrana yazılarak kargonun o an ki durum bilgisini görebilmektedir. Ayrıca kargonun nerede olduğu bilgisi tam zamanlı olarak sistem üzerinden verilmektedir. Ek olarakta akıllı telefona indirilen aplikasyonlar ile TNT kargo sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Böylelikle kargonun her an nerede olduğu hakkında da bilgi sahibi olabilmektedir. TNT takip no ile sorgulama yapılamayan durumlarda ise yaşanabilmektedir. Bunun için de mutlaka gönderenin referans numarasına ihtiyaç vardır. Bu referans numarası ile göndericinin referans numarası ile takip edebilme hizmeti kullanılmaktadır.

TNT Takip Araçları

TNT’nin takip araçları son gönderisi ile bilgilerini, gerçek zamanlı olarak doğrudan da gönderenin bilgisayarına, yada cep telefonuna ve tabletine gönderme hizmetini sunmaktadır. Bu hizmetlerden ise tüm TNT müşterileri hizmetleri de yararlanılmaktadır. Yine TNT müşteri hizmetleri ile de iletişime geçerek yine en en yakın sonucu almak için TNT takip no ile sorgulama yapıldığında ekranda olacaktır.

Yorum yapın