Whatsapp Durumda Nasıl Müzik Paylaşılır ?

Whatsapp Durumda Nasıl Müzik Paylaşılır? Whatsapp her geçen gün getirdiği yeni güncellemeler ile hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Yeni özellikler arasında bulunan durumda müzik paylaşma ise son dönemde sayısız kullanıcı tarafından araştırılıyor. Yeni gelen bu özellik sayesine Whatsapp kullanıcılarının dinledikleri müzikleri Whatsapp’ta ekli olan kişilere gösterebilmesi mümkün oluyor. Siz de Whatsapp durumda müzik nasıl paylaşılır sorusuna yanıt arıyorsanız, size sunulan seçeneklerden birisini tercih ederek uygulama adımlarını takip edebilirsiniz.

Whatsapp Durumda Müzik Paylaşma

Whatsapp durumda nasıl müzik paylaşılır sorusuna yanıt arayan kullanıcılar için birçok farklı seçenek yer alıyor. Basit uygulama adımları sayesinde iki yöntem ile de kolay bir şekilde Whatsapp üzerinde dinlenen müziği paylaşmak mümkün olabiliyor. Milyarlarca Whatsapp kullanıcısını yakından ilgilendiren bu yeni özellik, en trend yenilikler ve güncellemeler arasında yer alıyor.

Whatsapp Durum Paylaşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp durumda nasıl müzik paylaşılır sorusuna yanıt arıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak siz de dinlediğiniz müzikleri Whatsapp sayfanızda kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz;

  • Whatsapp Video Show Video Editör programını Android cep telefonuna indirin.
  • Uygulamayı cep telefonunuza kurulum aşamalarını takip ederek başarılı bir şekilde yükleyin.
  • Ekranda yer alan “Select Clips” alanına gelin ve görsel şeklinde paylaşmak istediğiniz müzik veya ses dosyasını seçin. Ardından “Next” butonuna tıklayın.
  • Editör” menüsüne gelin ve buradaki görsele dokunarak arayüzde bulunan kalem simgeli butonu aktif edin.
  • Ardından “Duration” tuşuna basın ve kaydırma çubuğunu “10 Seconds” olarak ayarlayın.
  • +” simgesinin bulunduğu butonu kullanarak geçerli süreyi 30 saniye olarak ayarların. Ardından “OK” butonuna basın.
  • Editör ekranına geri dönün ve “Music” sekmesine gelin. Ardından “Tap to add music” butonuna tıklayın.
  • My Music” sekmesine gelin bu ekrandan dinlemek istediğiniz müziği seçin.
  • Kaydırma çubuğu yardımı ile müziğin hangi bölümlerinin çalmasını istediğinizi ayarlayın.
  • Sağ üst köşede bulunan tik butonunu aktif edin ve “Save To Gallery” butonuna basarak işlemi kaydedin.

Adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız taktirde, dinlediğiniz müziği galeriniz üzerinden Whatsapp durumda kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.  Whatsapp durumunuzda müzik dinletinizi kullanıcılarınıza göstermek için birçok farklı alternatif ulunur. Güvenilir yollardan tercih edeceğiniz yardımcı uygulamalar sayesinde siz de dinlediğiniz müziği kolayca paylaşabilirsiniz. 

Kaynak:  whatsappindir

Yorum yapın