Whatsapp Eski Sürüm

Whatsapp Eski Sürüm işlemi ile güncellenmiş uygulamanızı eski haline getirebilirsiniz. WhatsApp’ın eski bir sürümünün nasıl yükleneceğini açıklayacağız. Hem mesajlaşma uygulamasının hem de diğerlerinin bir hatayla yeni bir sürüm başlatabileceği durumlar vardır, bu nedenle uygulamanın önceki sürümünü geri yüklemek veya yeniden yüklemek asla zarar vermez. WhatsApp ilk kullanılmaya başlandığında bu seçeneğe sahip değildir, ancak bu yapamayacağınız anlamına gelmez. 

Süreci iki adımda anlatacağız. İlk olarak, Android 10’a odaklanarak Google Play dışından uygulamaların yüklenmesine nasıl izin verileceğinden bahsedeceğiz. Ardından, WhatsApp’ı cep telefonunuzda varsa her zaman kaldırmanız gerektiğini göz önünde bulundurarak önceki sürümleri yükleme prosedürünü açıklayacağız. 

Whatsapp Eski Sürüm Yükleme Adımları 

Whatsapp eski sürüm ilk olarak, bilinmeyen uygulamaları yüklenilmesine izin verin. Yapılacak ilk şey, Android’i doğrudan Google Play’ den değil, indirdiğiniz bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemenize izin verecek şekilde yapılandırmanız gerekir. Bu izinleri vermenin mekanikleri Android 10’da çok değişti ama ilk yapılması gereken ayarlara gidilmesidir. Giriş yaptıktan sonra, üçüncü satırda görünecek olan * Uygulamalar ve Bildirimler *’e tıklayın. 

  • Bu menüye girdikten sonra yapılacak ilk şey, uygulamalar için gelişmiş seçenekleri görmek için altta görünen gelişmiş butonuna tıkanılmasıdır. Bunu yaptıktan sonra altta çıkacak olan özel erişim uygulamaları seçeneğine tıklamanız gerekiyor. 
  • Özel erişim uygulamaları bölümünde bilinmeyen uygulamaları yükle’ ye tıklayın. Bu seçeneğin adı ve konumu, üreticinin özelleştirme katmanına bağlı olarak değişebilir.  
  • Her durumda, bilinmeyen terimleri bulmak için her zaman ayarlar arama motorunu kullanabilirsiniz, çünkü seçenek genellikle bilinmeyen uygulamalardan veya bilinmeyen kaynaklardan bahseder. 

Whatsapp Eski Sürüm Android

Whatsapp eski sürüm işleminin kullanımı kolaydır. Şimdiye kadar, Android’de herhangi bir kaynaktan uygulama yüklemesini etkinleştirebiliyordunuz, ancak APK dosyalarını Android 10’a yüklemek için her uygulamaya ayrı izinler vermeniz gerekir. Bu nedenle, Bilinmeyen Uygulamaları Yükle’ye girdiğinizde, APK’yı yükleyeceğiniz uygulamaya, bizim durumumuzda Chrome’a ​​veya kullandığınız tarayıcıya tıklamanız gerekir. 

Bir uygulamanın izin profiline girdikten sonra, bu kaynaktan indirmeleri yetkilendir seçeneğini etkinleştirin. Bunu yaparak, bizim durumumuzda tarayıcı olan bu uygulama üzerinden indirdiğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz. 

Android’in önceki sürümlerinde, genellikle güvenlik seçeneklerinde bulunan Bilinmeyen kaynaklar terimi için ayarlara veya son sürümlerde özel erişim seçeneklerinde Bilinmeyen uygulamalar olarak bakılabilir. Bunları daha hızlı bulmak için yapılandırma bulucuyu kullanabilirsiniz.

 

Kaynak:  whatsappindir

Yorum yapın