Whatsapp Mesajlarımın Okunmasını Nasıl Engellerim ?

Whatsapp Mesajlarımın Okunmasını Nasıl Engellerim? Whatsapp günümüzde en fazla kullanılan mesajlaşma programıdır. Milyarlarca aktif kullanıcısı bulunan Whatsapp üzerinden dakikada binlerce mesaj gönderilir. Aktif kullanıcıların birbirleri üzerinden güvenilir koşullarda sohbet edebilmesini sağlayan bu uygulamada kullanıcılar tercih etmeleri halinde konuşmalarının başkaları tarafından okunmasının önüne geçebilir. Whatsapp mesajlarımın okunmasını nasıl engellerim sorusu bu anlamda birçok kullanıcı tarafından ortak olarak araştırılan bir konudur. Whatsapp güvenliği açısından önem arz eden güvenlik önlemleri ile yazışmaların üçüncü kişilerin eline geçmesi önlenebilir https://www.whatsappindir.net/ sitemizden genel bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp Mesajlarının Okunmasını Engelleme

Whatsapp mesajlarımın okunmasını nasıl engellerim sorusuna yanıt arıyorsanız bu konuda size farklı seçenekler sunulur. Bu seçenekler arasından dilediğinizi tercih ederek yüksek güvenlik önlemi alabilirsiniz. Whatsapp mesajlarının gizliliğini sağlama aşamasında en fazla kullanılan yöntem Whatsapp uygulaması içerisinde yer alan iki adımlı doğrulama seçeneğini aktif etmektir. Bu seçeneği aktif hale getirerek Whatsapp uygulamasına üçüncü kişilerin erişimini engellemek mümkün olur.

Whatsapp mesajlarımın okunmasını nasıl engellerim sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt cep telefonunda eğer var ise parmak izi okuyucu kilidini aktif etmek olacaktır. Bu güvenlik önlemi ile de cep telefonuna üçüncü kişilerin erişiminin önüne geçmek mümkündür. Whatsapp sohbetlerinizi iki aşamaları güvenlik önlemleri ile diğer kişilere karşı kapatmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

Whatsapp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sohbetler ekranında sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” sekmesini tıkayın.
  • Açılan menüden “Gizlilik” bölümüne geçiş yapın.
  • Açılan menüde bulunan “İki Adımlı Doğrulama” seçeneğine tıklayın.
  • Sizden istenen güvenlik bilgilerini girerek bu özelliği aktif edin.

Bu işlemlerin ardından Whatsapp üzerinde gerçekleşen sohbetlerin dışarıya görünmesini engelleyebilirsiniz.

Whatsapp Güvenlik İçin Ekstra Şifre Oluşturma

Whatsapp ilk çıktığı günden itibaren her geçen dönemde yeni güncellemeleri ile daha kullanılabilir bir uygulama haline dönüşmüştür. Bu doğrultuda günümüzde artık Whatsapp uygulamasını özel bir şifre ile kilitlemek de mümkündür. Bu özelleştirmeleri aktif edebilmek için öncelikle uygulamanın sohbet yedeklemesini iptal etmek gerekir. Bununla birlikte bilgisayar üzerinde eğer Whatsapp Web aktif ise bunun da kapatılması gerekir. Aksi taktirde yapılan güvenlik işlemlerinin hepsi geçersiz olacaktır.

Yorum yapın