Whatsapp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız

Whatsapp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız ? WhatsApp web hizmetini kullanarak WhatsApp’ınızın açık olup olmadığını nasıl anlayabileceğinizi göstereceğiz. Herhangi bir bilgisayarda WhatsApp’a doğrudan tarayıcıdan ve telefon numaranızı veya herhangi bir şifre türünü girmenize gerek kalmadan girebileceğiniz bir web aracıdır. 

WhatsApp Web bizim rahatlığımız için oluşturulmuştur. Ancak bu basit kullanım aracını, cep telefonu olan herhangi bir aile üyesi veya oda arkadaşınız siz farkında olmadan WhatsApp’ı bilgisayarınıza bağlayabileceği anlamına da gelir.  

Bildirimlerinize Dikkat Edin 

Whatsapp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız ? WhatsApp, birkaç günlüğüne WhatsApp web kullanımıyla ilgili bildirimler göndermeye başlayabilir, böylece hesabınızla en son ne zaman giriş yaptığınızı ve web sürümünün ne zaman kullanıldığını bilirsiniz. Ancak, bu bildirimler zaten açık olan oturumlarda çalışmaz, bu nedenle sizi uzun süredir gözetleyen varsayımsal davetsiz misafirleri algılamaz. Ayrıca, bildirimlerin görünmesi bir saat kadar sürer. Bu nedenle, olası davetsiz misafirleri tespit etmek veya whatsap web’in açık olup olmadığını öğrenmek için uygulamanın size verdiği diğer ipuçlarını bilmeniz önemlidir. 

Açık WhatsApp Web Oturumlarınızı Kontrol Edin

Whatsapp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız ? Hangi oturumları açacağınızı nasıl kontrol edeceğinizi açıklayarak başlıyoruz.  

  • WhatsApp mobil uygulamasına girin ve Sohbetler bölümünde sağ üstteki seçenekler düğmesine basın, üç noktalı bir simge olarak göreceksiniz. 
  • Çeşitli seçenekler içeren bir pencere açılacaktır. İçinde, ortadaki WhatsApp Web seçeneğine tıklayın ve web servisini yönetmek için menüye girin. 
  • Hesabınızı kullanarak WhatsApp Web ile açılan tüm oturumları size gösterecek bir ekrana gireceksiniz. 
  •  WhatsApp Web’i daha önce hiç kullanmadıysanız, sizi gözetliyor olabilirler. Her ihtimale karşı bundan şüphelenmelisiniz. 

Bağlantının Son Saatlerini Görüntüleyin 

Mobil uygulamanın WhatsApp web bölümünün genel oturumlar ekranı, davetsiz misafirleri tespit etmek için başka önemli bilgilere de sahiptir. En önemli şey, son bağlantının zamanıdır, çünkü bilgisayar başında olmadığınızda, açtığınız oturumlardan herhangi birinin kullanılıp kullanılmadığını tespit edebileceksiniz. 

Ayrıca, oturumun başlatıldığı tarayıcı veya işletim sistemi kadar önemli olan diğer verileri de sağlar. Örneğin, Windows kullanıyorsanız fakat Safari veya macOS’ta bir oturum görüntülüyorsanız, bu kötü haberdir.  

Şüphe duyduğunuzda, oturumu kapatmak daha iyidir. WhatsApp Web ile yeni bir oturum başlatmak inanılmaz derecede kolaydır, bu nedenle herhangi bir sorunun en basit çözümü sizi şüphelendiren oturumu kapatmanızdır. Bunu yapmak için, işlemi başlatmak üzere şüpheli oturuma tıklamanız yeterlidir. Gerekli işlemler için

Kaynak:  whatsappindir

Yorum yapın