Wordpress Siteye Whatsapp İletişim Ekleme

Wordpress Siteye Whatsapp İletişim Ekleme işlemiyle ilgili site sahibi olan kişilerin aklında soru işaretleri mevcut olabiliyor. Burada birçok kişinin site açmak istediğini ve açtıkları sitelere de Whatsapp iletişim hattı eklemek niyetinde oldukları gerçeğinden söz edilebilir.

Tabi ki de bu durum gayet olağan ve basit bir durum olarak tanımlanmalı. Çünkü gerçekten de Wordpress Siteye Whatsapp İletişim Ekleme işlemi son derece basit ve kolay bir şekilde uygulanabilir bir işlemdir. Sadece birkaç dakikalık işlem sonucunda bu entegrasyonu yapabilirsiniz.

Wordpress Siteye Whatsapp İletişimi Nasıl Eklenir?

Wordpress Siteye Whatsapp İletişimi Nasıl Eklenir sorusunu soruyorsanız muhtemelen sizin de bir web siteniz var ve bu web sitenizin iletişim kısmını mükemmel bir hale getirmek istiyorsunuz. Bu gerçekten de mantıklı bir davranış olacaktır çünkü Wordpress Siteye Whatsapp İletişim Ekleme işleminden sonra insanlar size çok daha kolay bir şekilde ulaşacaktır. Bunun diğer faydalarına da bir göz atacak olursak şunları göreceğiz:

  • İnsanlar mail atmaktansa Whatsappile ulaşmayı tercih ediyorlar.
  • Whatsapp ile birileriyle iletişim kurmak diğer iletişim yollarına göre çok daha pratiktir.
  • Birçok müşteri normalde iletişim kurmak niyetinde değilken Whatsapp İletişim yolunu gördükten sonra sizinle iletişim kurmak isteyebilirler.

Bu tip nedenlerden dolayı web sayfanıza yani Wordpress’e Whatsapp İletişimi Ekleme işlemi yapmak konusundaki isteğiniz oldukça anlamlı ve anlaşılır görülmelidir.

Wordpress Siteler için Whatsapp Eklentisi

Wordpress Siteler için Whatsapp Eklentisi kurmak birçok kişinin aklına gelen ancak nasıl uygulayacağını bilmediği işlemlerden birisi olarak düşünülebilir. Gerçekten de Wordpress adını verdiğimiz sistemin en önemli artılarından birisi eklentiler sistemidir ve bu eklentileri kullanarak Whatsapp’da eklenebilir. Peki, bu işlemi nasıl yapabilirsiniz?

Wordpress için Whatsapp Eklentisi

  • Öncelikle Wordpress için Whatsapp Eklentisi adlı eklentiyi kurmalısınız melisiniz.
  • Daha sonra bu eklentiyi Filezilla gibi bir program ile Wordpress’e atmalısınız.
  • Daha sonra eklentiyi kurmanız gerekiyor.
  • Son olarak ise eklenti ile kendi Whatsapp numaranızı eşleştirin, işte bu kadar.

Gördüğünüz gibi Wordpress Siteye Whatsapp İletişim Ekleme işlemi son derece kolay ve kısa sürede halledilebilir bir şey.

Kaynak:  whatsappindir

Yorum yapın